Jak chránit auto pomocí alarmu

end-logo
ScreenShot

Sdílejte:

Jak chránit auto pomocí alarmu

Ochrana auta získala v dnešní moderní době na velkém významu. Jen v USA dojde ke krádeži auta každých 20 minut. Nemáte-li auto chráněné, měli byste si dát pozor, protože vám právě tato velká nepříjemnost hrozí. Autoalarmy se vyvinuly v sofistikované systémy. Stačí se dotknout dveří a dojde k poplachu, který vás informuje o tom, že se do auta snaží někdo dostat.

Součástí poplašných systémů jsou i různé senzory a kamery, které snímají vše, co se děje kolem auta i uvnitř. Některé poplašné systémy také dokážou rozpoznat vlastníka auta podle jeho váhy, kterou mají uloženou, a umožní jízdu pouze jemu. Jestliže se na sedadlo řidiče posadí někdo jiný, vyvolá auto poplach a odpojí systém napájení nebo dokonce zamkne dveře i okna, dokud alarm nedeaktivujete.

Základní informace o autoalarmech

Alarm obecně řečeno sestává ze senzorů a sirény. Senzory rozpoznají anomální stav (např. otevření dveří bez správného klíče) a vyšlou signál do sirény, která začne houkat. Je to prosté. Existuje ovšem spousta alarmů s mnohem složitějším principem. Moderní alarmy dokáží rozpoznávat zvuky; když se například ke stojícímu autu přiblíží hlučné vozidlo, rozezní se siréna alarmu, a totéž platí pro pohyb, dotyk, změnu povrchu vozovky a dokonce i vzdálenost mezi vaším autem a vozem před vámi nebo za vámi.

Systém může též pomáhat řidiči předcházet kolizím, jestliže se na vozovce nachází nehybný předmět nebo v případě ztráty kontroly, hrozí-li náraz do zdi – systém v takovém případě zastaví vozidlo. Alarmy umožňují též rozpoznávat nebezpečné řidiče podle jejich zrychlování a brzdění a varovat řidiče prostřednictvím různých signálů nebo dokonce zastavit vozidlo.

Součásti poplašného systému

Možná se ptáte, jak může pouhý dotyk auta spustit alarm. Umožňuje to spolupráce různých součástí, které dohromady tvoří jedinou inteligentní jednotku. Jedná se o následující součásti:

•    Sada senzorů: detektory pohybu, snímače tlaku a spínače

•    Siréna: vydává varovné zvuky. Různé sirény vydávají různé zvuky, abyste poznali svoje auto mezi jinými.

•    Rádiový přijímač: umožňuje vysílání signálu z přívěsku na klíčích do auta.

•    Pomocná baterie: záložní baterie, která umožňuje funkci systému i při vypnutém motoru vozidla.

•    Počítačová řídicí jednotka: mozek poplašného systému. Právě sem přichází veškeré signály ze senzorů; jednotka signál zpracuje a vyšle signál, který deaktivuje spínač a aktivuje sirénu.

Závěrem

Alarmy jsou jedním z nejlepších výdobytků, které nám přinesla moderní technologie. Poplašný systém si určitě nechte instalovat; zabráníte tak zbytečné ztrátě či poškození vozu nebo ztrátě čehokoli, co v autě vozíte.

 


banner pro vstup do katalogu MJauto
Ohodnoťte článek

Sdílejte: