BRZDOVÉ DESTIČKY, brzdný účinek, Autodíly MJauto

end-logo
Sdílejte:

 

Brzdové destičky

Pro správnou funkci brzd je samozřejmě nejlepší mít v pořádku celý brzdový systém od hlavního brzdového válce, třmenů a brzdových válečků, přes dobrý stav brzdové kapaliny ( DOT4 nebo výše ) až po brzdové obložení a kotouče nebo bubny.

Naprosto nejmarkantnější je však stav a správná volba třecích materiálů. ( -> kvalitní brzdové destičky )

Při každé potřebě přibrzdit nebo zastavit automobil bez rizika vytržení hlavního brzdového válce z karosérie automobilu, nebo strhání konstrukce sedadla řidiče :-) , prostě pro pohodlnou kontrolu průběhu brždění a správné dávkování brzdného účinku, potřebujete brzdové materiály s vysokým koeficientem tření.

Vztahuje se to jak na  kotouče, tak na brzdové destičky a to jak vepředu ( 90% práce ) tak i vzadu ( pokud brzdí i zadní kola, je to velice pohodlné a automobil se v kritické situaci nepřetáčí! )

Těch z vás co nebrzdí se to samozřejmě netýká!


Jak brzdové kotouče, tak i brzdové destičky podávají extrémní výkony při přeměně kinetické energie jedoucího automobilu na teplo. Kdykoli potřebujete, musejí snést extrémní tepelnou zátěž a stále co nejvíce svými povrchy třít bez nežádoucích efektů, jako je prohoření brzdového obložení, jeho zaleštění, nebo rozkmitání brzdového disku, což samozřejmě snižuje účinek brzd na minimum.

Brzdové destičky a brzdové kotouče prodáváme a vzhledem k dobrým vztahům se zákazníky také reklamujeme už deset let. Zkoušeli jsme během této doby spoustu „levných“ výrobců brzdového obložení z různých konců EU ( na krabičkách mají většinou napsané Made in EU ) a většinou nic nebrzdí. Brzdové kotouče se většinou rychle kroutí a brzdové desky, to je úplná katastrofa, buď brzdí slabě nebo brzdí pěkně ( jsou měkčí )  ale velice rychle shoří a začnou pištět, nebo piští rovnou a brzdí tím pádem také velmi špatně, což je v běžném provozu vůbec ta nejhorší varianta.

V současné době prodáváme téměř výhradně výrobce, kteří dodávají OEM díly pro automobilky jako AUDI, VW, MercedesBenz, PORSCHE, atd.. . Jsou to brzdové kotouče a destičky  výroby  ATE, BREMBO, LUCAS, ZIMMERMAN, BENDIX, JURID, PAGID, MEYLE, pro japonce někdy samozřejmě zboží NIPPARTS.

Téměř vždy, je dokonce možné dostat se kombinací výrobců na ceny, za které normálně kupujete neznačkové brzdové kotouče a destičky, takže tento „luxus“ Vás nestojí nic navíc!

Brzdové destičky JURID, PAGID, MEYLE jsou pro trh s náhradními díly dodávány ve stejné kvalitě a provedení jako pro prvovýrobu a jsou, stejně jako OEM obložení, již z výroby povrchově spálené ( scorched- tepelná úprava povrchu. Teplota 900 stupňů, sežehnutí organických částic bezazbestového obložení pro odstranění rizika zaleštění povrchu při zajíždění )

Brzdové kotouče ATE, BREMBO jsou vyráběny stejně pro OEM použítí i pro druhovýrobu. Ocelová slitina je obohacena vysokým množstvím uhlíku a také dalšími kovy jako titan, nikl a chrom, pro stabilitu při vysokém tepelném zatížení.

 

 

Sortiment brzdového obložení je v našem katalogu. Viz „online katalog“ v levém menu.

Brzdové destičky ATE Ceramic .. ATE CERAMIC

Brzdové destičky Brembo

brzdové destičky brembo
Brzdové destičky FERODO

 


banner pro vstup do katalogu MJauto
BRZDOVÉ DESTIČKY, brzdný účinek, Autodíly MJauto 5.00/5 (100.00%) 1 vote

Sdílejte: