ČÍM VÍCE DISPLEJŮ MÁTE V AUTĚ A ČÍM JSOU VĚTŠÍ, TÍM LÉPE

end-logo
Interiér Audi A8

Sdílejte:

Připadají vám displeje v autě atraktivní? Mně ano. S displejem vypadá každé auto moderněji. Ve skutečnosti je auto s displejem technicky vyspělejší než bez něj.  Displeje jsou dnes tam, kde dříve byly analogové ukazatele. Tlačítka už v dnešních autech ztrácejí smysl. Auto se spoustou tlačítek a analogových ukazatelů už nikdo nechce. Ale důvodů, proč se displeje v autech používají stále častěji, je více – vlivem technického pokroku se displeje stávají běžnou výbavou vozidel, protože se snadno ovládají a jejich obsah lze snadno překládat a je srozumitelnější. Jízda autem je tak zkrátka pohodlnější.

Jak displeje proměnily interiér aut

Většina obrazovek má digitální displej, na kterém lze přepínat zobrazení čísel a různých ukazatelů. Díky tomu mohou lidé, kteří nemají rádi analogové ukazatele, správně interpretovat různé měřené hodnoty a měřicí přístroje a sledovat tak stav motoru. Větší displej je lépe vidět a větší počet displejů znamená více možností komunikace mezi vámi a vaším autem, aniž by ostatní v autě přišli zkrátka, pokud např. potřebují přístup na internet. Displej v autě umožňuje komunikovat se světovými databázemi a získávat tak zásadní informace o infrastruktuře přímo za jízdy.

Dalším vylepšením ovládání obrazovek přineslo použití dotykového displeje. Místo malého displeje a velké klávesnice pro zadávání dat, což v autě není zrovna praktické, máme jedinou velkou obrazovku s dotykovým plazmovým nebo LED displejem. Toto provedení umožňuje rychlejší výpočet informací, který by s jiným typem displeje nebyl možný. Řidič tak získává velmi rychlý přístup k informacím, aniž by to odvádělo jeho pozornost.

Jiná použití

Displeje jsou v moderním autě velmi důležité. Spousta aut má zadní kameru, která při couvání nabízí řidiči prostřednictvím displeje výhled dozadu. Kombinace těchto kamer, displeje a zpětných zrcátek přispívá k bezpečnosti jízdy v autě.  Kamery také umožňují zaznamenávat za jízdy různé scény, takže si můžete svoji jízdu znovu přehrát. Displej také můžete propojit s online televizí a sledovat na něm třeba zprávy ze světa. V mnoha případech jsou také displeje vybaveny USB portem, do něhož můžete zasunou flash disk nebo jiné úložiště (např. SD kartu) a sledovat za dlouhých jízd video nebo poslouchat oblíbenou hudbu.

Upozornění

Displeje, které neslouží přímo k ovládání auta nebo sledování jeho stavu, mohou být někdy nebezpečné. Proto jsou zpravidla umístěny tak, aby na ně řidič přímo neviděl. Jinak by totiž odváděly jeho pozornost, což by mohlo vést k nehodě. Budete-li chtít takový displej instalovat do auta, dávejte pozor, aby byl na místě, kde vás za jízdy nebude rušit.


banner pro vstup do katalogu MJauto
ČÍM VÍCE DISPLEJŮ MÁTE V AUTĚ A ČÍM JSOU VĚTŠÍ, TÍM LÉPE 1.00/5 (20.00%) 1 vote

Sdílejte: