KONI procedury stavění tuhosti

end-logo
Sdílejte:

 

popis nastavení tlumičů KONI

Samotných způsobů seřizování KONI tlumičů je několik a jsou typické pro různé konstrukční série, které lze odlišit podle kódování v číselném označení.
Pokud je číselný kód osmimístný, budeme řady rozlišovat podle prvního čtyřčíslí.. tj z kódu 82411359 to bude 8241.
Pokud je kód tlumičů šestimístný rozlišujeme podle prvních dvou číslic. Takže z 825689 to bude 82.

Nastavení tuhosti

řady 8010, 8041, 8210, 8241, 8610, 8641, 8710 a 8741:1. Pomocí kloboučku přiloženému v sadě tlumičů, nebo pomocí čehokoli vhodného můžete otáčet tyčinkou ovládání ventilů pístu.2. Tuhost se zvyšuje otáčením proti směru hodinových ručiček. Na kloboučku je tento směr vyznačen šipkou a heslem „FIRM“. Samozřejmě snižuje se naopak otáčením ve směru…
3. Otáčejte tím stavěcím trnem s citem. Je dlouhý a můžete jej lehce zkroutit. Celý rozsah stavění je přibližně 3,5 kompletní otáčky.. V mezních polohách ventilu ucítíte odpor a nemá smysl jej překonávat.4. Ventily v obou tlumičích jsou shodné, takže pokud oba nastavíte stejně.. např. 2 a čtvrt otáčky od mezní polohy, dosáhnete shodného nastavení tuhosti obou tlumičů.
řady 26 a 30:1. Sejměte plastový kryt pístnice a odkryjte aretační kuličku.2. Aretační kuličku zatlačte jemně dovnitř, čímž zajistíte část ventilu proti otáčení.

3. Pro zvýšení tuhosti otáčejte potom pístnicí ve směru hodinových ručiček a naopak. V průběhu otáčení budete cítit kliknutí označující určitou pozici ventilu. U sérií 26 jsou dva kliky, u sérií 30 tři kliky.

4. Po dosažení požadovaného nastavení nechte uvolnit aretační kuličku.

řady 80, 82, 84, 86, 8040, 8240 a 8740:1. Zatlačte pístnici tlumiče zcela dolů a jemným pootáčením najděte aretační polohu. V této poloze ucítíte jasné zapadení ovládacích zubů ventilu do aretačních otvorů na dně tlumiče. Také okamžitě naroste odpor otáčení.2. U některých tlumičů je pod krytem pístnice gumový doraz. V samotném krytu pístnice jsou zvrchu dvě dírky.. Například šroubováčkem můžete gumový doraz postrčit, ten spadne dolů k tělu tlumiče a potom jej můžete z pístnice sejmout. Do té doby nedokážete tlumič naprosto stlačit, takže nedocílíte zapadení stavěcícho mechanismu. 3. Jakmile máte ovládací zuby ventilu správně zaseklé, udržujte tlumič stále stlačený a otáčejte. Ve směru hodinových ručiček probíhá zvýšení tuhosti a naopak.. 4. Uvolněním stlačení tlumiče vyjedou ovládací zuby z aretačních otvorů a k dalšímu polohování ventilu už nedochází…

Závislost odporu tlumiče na rychlosti pístnice

 

>Tlumiče KONI


banner pro vstup do katalogu MJauto
KONI procedury stavění tuhosti 4.00/5 (80.00%) 1 vote

Sdílejte: