Kontrola parkovacích senzorů – zjištění vadného senzoru

end-logo
Sdílejte:

Ultrazvuková parkovací čidla

Tento způsob diagnostiky vadného parkovacího čidla se nebude týkat jen vozů BMW, princip parkovacích čidel je v současné době všude stejný.
Ultrazvukové parkovací čidlo vydává krátké akustické pulzy, jejichž odraz od okolních předmětů je vyhodnocován v řídící jednotce parkovacího systému.

Porucha PDC

Při poruše PDC (Park Distance Control – kontrola vzdálenosti při parkování) systému můžete jednoduše zkontrolovat parkovací senzory.Zapněte zapalování a aktivujte PDC. Buďto tlačítkem PDC na palubní desce, nebo zařazením zpátečky – v takovém případě při vypnutém motoru a zapnutém zapalování. Pokud by parkovací systém nebyl aktivní, musíte někoho požádat, aby při nastartovaném motoru držel spojku a brzdu.

Správnou činnost jednotlivých senzorů lze jednoduše posoudit

Jakmile je parkovací systém aktivní, jednotlivé senzory začnou vydávat zvuk cvakání. Je zřetelně slyšet při přiblížení na několik centimetrů k senzoru.

Vadný senzor ale necvaká. Můžete zkusit, pokud se k němu zezadu dostanete, očistit jeho kontakty. Bývají často zkorodované, zoxidované.. V případě, že to nepomůže, můžete si u nás nové parkovací čidla objednat, není to drahé.

Nové parkovací čidlo najdete ku nás v katalogu v kategorii elektro díly, nebo zavolejte.

Činnost parkovacího senzoru

Činnost parkovacího senzoru


banner pro vstup do katalogu MJauto
Kontrola parkovacích senzorů – zjištění vadného senzoru 3.00/5 (60.00%) 13 votes

Sdílejte: