Roadhouse brzdové destičky a kotouče

end-logo
Sdílejte:

 

Brzdové destičky Roadhouse

Roadhouse je Španělská firma produkující brzdové materiály pro osobní i nákladní dopravu. Jejich výrobky zaujmou především cenou. Patří mezi ty nejlevnější, které ještě máme v nabídce.

Zkušenosti s brzdovými destičkami Roadhouse jsou dobré. Samozřejmě vzhledem k ceně. Nabízíme je jako alternativu k OEM brzdovým materiálům.

Domovské stránky firmy : http://www.roadhouse.es

Výroba

Výroba zadních plátů brzdových destiček – nosičů

Výroba nosičů brzdových destiček lisováním při vysokém tlaku – 400 tun. Kvalita zadních plátů  je velmi důležitá pro budoucí vlastnosti brzdové destičky.

Kvalita zadní desky určuje míru vibrací, nežádoucích zbuků, odolnost a životnost.

Scorching – Proces sežehnutí třecího materiálu

Hotové destičky procházejí HTP (High Pressure Treatment) procesem. Třecí materiál je při něm vystaven teplotě kolem 600°C a přitlačen lisem vahou jedné tuny, aby se zastavilo odpařovaní plynů z třecí směsi a odstranily nežádoucí materiály, které by se později mohly podlet na vadnutí brzdový destiček. Jde především o prvních pár kilometrů, během kterých se destičky zajíždějí.

Díky scorch procesu se tedy eliminuje potřeba zajíždění brzdových destiček, třecí materiál je připravený.

Příprava směsi brzdových destiček

Další z důležitých prvků výroby brzdových destiček je proces míchání třecí směsi. Důraz je kladen budoucí konsistenci třecího koeficientu, odolnost destiček vůči vysokým teplotám, omezení vadnutí brzd..

Při volbě materiálů je brán ohled na životní prostředí. Nepoužívají se tedy těžké kovy a dříve používaný azbest.

Testy brzdových destiček a kotoučů

Kvalita brzdových destiček a brzdových kotoučů je ověřována mnoha testy jak v laboratořích, tak i v reálných podmínkách.

Materiály jsou testovány při vysokých teplotách, na speciálních tratích, v Alpách. Ověřuje se zda vyhovují normě R-90. Testuje se odolnost brzdového obložení vůči vadnutí.

R-90 test – evropská norma

Norma R-90 reguluje stlačitelnost třecího materiálu brzdových destiček.

Maximální stlačitelnost při zatížení čtyřmi tunami je 2% při normální teplotě a 5% při teplotě 400°CAlpské testy – testování brzdových materiálů v reálných podmínkách

Alpské testy jsou nepostradatelné při vývoji nových brzdových materiálů. Toto testování v extrémních reálních podmínkách je testovacími jezdci Roadhouse většinou prováděno na Grossglockneru (Edelweisspitze 2571 m.) Při sestupu v průměru 12% v nejstrmnějším místě 18%.

Současně s testy nových materiálů se pravidelně testují také produkční brzdové materiály. Materiály, které jsou právě dodávány na trh s náhradními díly. Je tak zabezpečena kontrola konsistence výroby.

Testy jsou prováděny v těchto variantách

Pomalý test:

  • průměrná rychlost 40 km/h – maximální rychlost 80 km/h
  • délka dráhy 16km
  • trvání testu 23 minut
  • výsledná teplota 600°C

Rychlý test:

  • průměrná rychlost 60 km/h – maximální rychlost 120 km/h
  • délka dráhy 16km
  • trvání testu 15 minut
  • výsledná teplota 800°C (500°C už po desáté zatáčce)

banner pro vstup do katalogu MJauto
Roadhouse brzdové destičky a kotouče 3.71/5 (74.29%) 7 votes

Sdílejte: