INTERIÉR, S NÍMŽ SE MODERNÍ AUTO STÁVÁ IKONOU

end-logo
na obrázku je Interiér Tesly s velkým vertikálním tabletem

Sdílejte:

Interiár s tabletem namísto myšlenky

Důvody, proč trávit v autě více času, mohou být různé. Jedním z nich je skvělý interiér. V dřívějších dobách se designéři interiérům aut moc nevěnovali. Jakmile byl perfektně vyladěný motor a jeho výkon odpovídal představám, bylo auto skoro hotové. V dnešní době se na interiér klade větší důraz, protože kdo by si kupoval auto se stísněným nepohodlným vnitřkem a bez klimatizace.  Těžko si někdo oblíbí auto s tuhými sedadly, bez audiosystému a bez jakékoli povrchové úpravy vnitřního obložení. Dnešní auta jsou proto navrhována s nejrůznějšími prvky od masážních sedadel až po spací křesla pro pohodlí na dlouhých cestách a také s větším vnitřním prostorem pro nohy apod.

Vyhřívaná sedadla

O tohle se při výběru auta rozhodně zajímám. Moje auto mi musí po dlouhém dni v práci nabídnout aspoň trochu relaxace. Většinu pracovního dne stojím na nohou nebo chodím sem a tam, takže před cestou domů rád naskočím do auta a nějakých deset minut si odpočinu, než vyrazím. Vyhřívaná sedadla mají obvykle v určitých místech zabudované topné články s masážními válečky. Válečky umožňují skvělý relax srovnatelný se skutečnou masáží v salónu. Když nastoupíte do auta, stačí jen zapnout masážní systém a během pár minut jste zase plní energie, abyste se mohli lépe soustředit na jízdu. Máte-li v autě jen běžná sedadla, není problém si masážní sedadla s vyhříváním nechat namontovat.

Sedadla s postrojem

Moderní technologie přišly s některými zajímavými prvky, které nejen zlepšují estetický vzhled interiéru vozidla, ale také jeho komfort a – což je hlavní – bezpečnost. Bezpečnost je totiž v autě to hlavní. K dopravním nehodám často dochází kvůli drobnými chybám řidičů a závadám na autě, kterých si nikdo nepovšiml. Ve snaze tyto nehody omezit na minimum se zavádí systém prevence nehod.

Jedním z nejúčinnějších bezpečnostních opatření, která kdy byla zavedena s cílem omezit závažnost dopravních nehod, jsou bezpečnostní pásy a sedadla s postrojem.  Sedadla s postrojem mají několik chlopní, které obepnou vaše tělo a pevně jej drží. K dispozici je několik knoflíků, pomocí kterých můžete postroj nastavit přesně podle svých proporcí. V případě havárie vás sedadlo podrží, abyste nenarazili do kovové karosérie vozidla, čímž zamezí těžkému úrazu nebo jej aspoň zmenší. V dnešní době jsou tato sedadla drahá a do aut je instaluje jen málo výrobců; místo toho se nadále používají bezpečnostní pásy. Najdeme je spíše v luxusních vozech. U luxusního auta vás cena sedadla nebude tolik trápit, protože trocha luxusu navíc bude vzhledem k ostatní výbavě auta nejspíše zanedbatelnou položkou.


banner pro vstup do katalogu MJauto
Ohodnoťte článek

Sdílejte: