JAK BEZDRÁTOVÉ TECHNOLOGIE MĚNÍ AUTOMOBILOVÝ PRŮMYSL

end-logo
multimediální panel

Sdílejte:

Rozvoj bezdrátových technologií se projevuje v celé řadě domácích i komerčních spotřebičů. A auta samozřejmě nejsou výjimkou. I automobilisté těží z výhod této impozantní technologie nejrůznějšími způsoby. Můžete například svoje auto zamknout na dálku, aniž byste museli zasunovat klíč do zámku. Dnešní klíčky vysílají signály na rádiových frekvencích do přijímače uvnitř vozidla. Bezdrátová zařízení slouží i k připojení auta k internetu, z něhož lze získávat nejrůznější informace z map celého světa. Tyto informace o infrastruktuře umožňují navigačnímu systému, aby poskytoval řidiči přesné údaje o místech a směru jízdy. Bez bezdrátových sítí by ježdění autem bylo nudné a obtížné. Málokdo by si tak jízdu autem užil.

Výhody bezdrátových zařízení v autě

Bez hudby je v autě nuda. Je to jako sedět v metru. Jste pořád nervózní a sledujete, zda dorazíte do cíle v pořádku a včas. To proto, že se bez hudby a televize prostě nudíte. Lepší je jet autem, protože v něm mám k dispozici bezdrátová zařízení jako třeba Bluetooth, přes které můžu streamovat hudbu ze služby YouTube a jiných serverů.

Zařízení Bluetooth také usnadňují telefonování za jízdy. Máte totiž volné ruce a mluvíte přes reproduktory auta nebo přes zařízení Bluetooth nasazené na uchu. Telefonování tak neodvádí vaši pozornost, jak kdybyste drželi telefon v ruce. Auto s bezdrátovými zařízeními je proto bezpečnější než bez nich. Většinu těchto zařízení lze do auta doplnit, pokud je již nemá zabudovaná. Můžete je zakoupit a nechat si je do auta instalovat a poté integrovat do systému vozidla.

Zařízení, díky kterým máme auta rádi

Mezi další bezdrátová zařízení dodávaná s autem, která mohou sehrát zásadní roli, patří například radar, infračervená kamera nebo poplašný systém. Některé důležité systémy slouží k vyšší bezpečnosti vozidla. Bezpečnost je při volbě auta vždy kritériem číslo jedna. Lidé budou raději investovat do bezpečného auta, které lze v případě krádeže snadno najít. Koupit auto a být si jist jeho bezpečností, to je uspokojivý pocit. Víte, že můžete auto nechat na ulici a až se za pár hodin vrátíte, bude tam pořád. Sledovací systémy využívají bezdrátové technologie ke komunikaci s majitelem auta, pokud se do něj vloupá zloděj. Radarové systémy pomáhají při řízení auta a sledování okrajů vozovky ve špatném počasí, např. za silné bouře, v mlze nebo při sněžení. Za intenzivního sněžení je někdy těžké sledovat silnici a v mlze jsou zase špatně vidět různé překážky. Tato zařízení mohou pomoci předejít zbytečné nehodě, která by mohla být klidně i smrtelná.

 


banner pro vstup do katalogu MJauto
Ohodnoťte článek

Sdílejte: