Kabinový filtr s aktivním uhlím

end-logo
Sdílejte:

Papírový kabinový filtr

Tento filtr bývá také označován jako „pylový filtr“, nebo „filtr klimatizace“.  Kabinovým filtrem, který zajišťuje filtraci vzduchu v interiéru automobilu, je už vybavena většina vozidel. V kabině vozidla, vybaveného tímto filtrem, je oproti vozům bez filtru daleko menší výskyt prachových částeček. Celkově je interiér tedy interiér výrazně čistější, což má příznivý vliv na spoustu věcí s cestováním spojených.

Interval výměny kabinového filtru

Interval výměny závisí na znečištění filtru. Filtr zachycuje veškerý prach nasávaný ventilátorem topení/ klimatizace. Prach zvířený ze silnic, smog, pylové částečky.  Stav filtru je dobré kontrolovat tedy nejen u městských automobilů i v přirozeně čistém prostředí. Ucpaný filtr zvýšeně zatěžuje ventilátor klimatizace -vytváří zvýšený odpor a ventilátor klimatizace je rychleji opotřebovávaný.

Doporučený interval je kolem 20 tisíc km, nebo jednou ročně (bacilofobie)

Uhlíkový kabinový filtr

Pokročilejším provedením kabinového filtru je filtr s aktivním uhlím.  Schopnosti aktivního uhlí  zásadně mění povahu filtrace vzduchu v kabině.Filtr je vyroben z nějaké netkané textilie a vyplněn drtí aktivního uhlí. Tento materiál je velmi porézní a má obrovský povrch a je schopen zachytit i daleko menší částice, než obyčejný filtr. Kromě prachu, pylu a bakterií zachycuje také jedovaté plyny jako jsou:

Účinnost uhlíkového filtru

Levné uhlíkové filtry vůbec nekupujte. Mají stejnou účinnost, jako obyčejný papír. Vrstva aktivního uhlí je velmi tenká, a dalším trikem je zmenšení celkového povrchu filtru hrubým skladem, nebo rovnou beze skladů.

Kvalitní uhlíkový filtr redukuje množství jedovatých látek v kabině. Je velmi užitečný ve znečištěných provozech. Nízko nad zemí, kde je  umístěno sání kabinového ventilátoru (nejčastěji v úrovni kapoty) je znečištění vzduchu smogem, spalinami a popílkem už nebezpečné. Znečištění je dnes v době katalyzátorů a FAPů daleko horší. Automobily s deaktivovaným FAPem, nebo vozy jezdící bez drahého ADBlue vytváří pro zdraví člověka extrémně nebezpečné spaliny obsahující velmi malé částečky, které se usazují hluboko v plicních sklípcích.

Alergie

Mnoho lidí trpí zvláště na jaře přecitlivělostí na různé alergeny, které se v tomto období vyskytují ve vzduchu ve zvýšené míře. Příznaky alergie mohou být za volantem velmi nepříjemné a nebezpečné jakmile odvádějí pozornost od řízení. Uhlíkový filtr filtruje alergeny s vysokou účinností a dokáže tedy v kabině nastolit příjemné prostředí.

 

princip uhlíkového filtru

složení uhlíkového filtru: A) Hrubý filtr B) Jemný filtr zachycující prach C) Uhlíková vrstva D)krycí vrstva

 

 

sklad kabinového filtru

sklad kabinového filtru

porézní povrch aktivního uhlí

porézní povrch aktivního uhlí

aktivní uhlí

aktivní uhlí

 

 

 

 

 

 

 

uhlíkový a papírový kabinový filtr

uhlíkový a papírový kabinový filtr

uhlíkový kabinový filtr Valeo

uhlíkový kabinový filtr Valeo

 

 

 

 

Čištění klimatizace

clim spray logo

 


banner pro vstup do katalogu MJauto
Kabinový filtr s aktivním uhlím 4.50/5 (90.00%) 2 votes

Sdílejte: