Kia XCeed přiváží do Evropy technologickou novinku v podobě nového štítu.

end-logo
přístrojová deska KIA crossover XCeed

Sdílejte:

Nová Kia XCeed přichází s novou technologickou vychytávkou, kterou plánuje představit na konci června v Evropě. V podstatě už o tomto novém voze víme téměř vše, ale co se týče techniky, je zde pořád co skrývat. I přes to se dostalo na povrch několik informací, které by bylo dobré zmínit. Fanoušci této značky, resp. tohoto vozidla budou jistě nadšeni. Jde totiž o vychytávku, která bude u této značky slavit svou premiéru právě v Evropě. O co se tedy vůbec jedná? O nový digitální přístrojový štít.

Se štítem do Evropy

Do Evropy přijíždí nový crossover XCeed a už teď má jisté, že bude stát na stupni vítězů, dokonce na prvním místě. Automobilka Kia si totiž může připsat jedno prvenství. Do nového crossoveru nainstalovala technologickou novinku a vychytávku v jednom, digitální přístrojový štít. Původním záměrem automobilky bylo, oznámit tuto informaci až na premiéře 26. června, nicméně se několik snímků dostalo na povrch už teď.

Digitální displej Supervision

Nový přístrojový digitální štít je původně vytvořen jen pro crossover XCeed, nicméně automobilka plánuje tuto vychytávku později rozšířit i do ostatních modelů svých aut. Na to je ale zatím čas, neboť se musí prvně pořádně prověřit a otestovat. A jak takový nový digitální přístrojový štít bude vypadat? Bude se jednat o palcový displej, který bude mít:

  • 12,3 palce a

  • rozlišení 1920×720 pixelů

Tento nový displej dostal jméno Supervision. Nahradí tak současnou dvojici analogových budíků na přístrojové desce, na kterou můžeme být u této korejské značky zvyklí. Displej tak v mnohém může usnadnit řidiči práci a jistě bude mít také dobrý vliv na bezpečnost.

Někteří technologičtí nadšenci by ovšem mohli namítnout, že se nejedná o žádnou novinku. Displej se stejnými parametry už se totiž objevil i ve vozech jako SUV Telluride nebo sedanu K900. Jedná se samozřejmě o vozy značky Kia, které ovšem v Evropě hned tak neuvidíme.

přístrojová deska KIA crossover XCeed

přístrojová deska KIA crossover XCeed

Grafika a rozhraní

Co se týče rozhraní tohoto přístrojového štítu, tak se bude jednat o klasicky typ. Výhodou bude, že na něm lze měnit zobrazení pomocí tlačítek umístěných na volantu řidiče. Dalšími výhodami a plusy je to, že nabízí také:

  • možnost zrcadlení navigace

  • a lze ho synchronizovat s mobilním telefonem

Na displeji bude také možnost promítnout aktuální dopravní situaci, takže řidič bude mít vše přehledně před sebou. V rámci grafiky je to řešeno tím způsobem, že budou k dispozici dva módy (režimy). Bude to režim Normal a Sport. Pak už bude záležet na řidiči samotném, který z nabízených režimů mu vyhovuje více.

Vše až na premiéře

Celkově se zatím o této vychytávce moc neví, neboť automobilka téměř vše tají, což je logické a pochopitelné. Zatím sice existuje pár fotografií, nicméně technická data ještě úplně dostupná nejsou. S oficiálním představením nového crossoveru, včetně nového přístrojového štítu, čeká až na konec tohoto měsíce, kdy plánuje premiéru. Můžeme si být téměř jistí, že automobilka představí své klasické motory, včetně zážehových tříválců. Samozřejmě by zde neměla chybět ani naftová verze.

Nový XCeed

O štítu se toho moc neví, nicméně o novém crossoveru už pár informací existuje. Jde o čtvrtou variantu v modelové řadě Ceed, která by měla doplnit současné verze hatchback, kombi a shooting brake. Z hlediska designu bude mít ovšem prvky jiné. Na nové přední masce najdeme nový tvar světlometů a rozdílně tvarované nárazníky. Nový Ceed bude mít také, oproti jiným modelům této řady, o několik milimetrů zvýšený podvozek

Svým vnitřním prostorem (objem kufru a prostor pro posádku) bude moci konkurovat nejprodávanějším crossoverům v Evropě. Dokonce se také mluví i o hybridní verzi tohoto modelu. Každopádně XCeed se se svou novou přístrojovou deskou naplno představí 26.června 2019.

KIA crossover XCeed

KIA crossover XCeed

 


banner pro vstup do katalogu MJauto
Ohodnoťte článek

Sdílejte: