KONEKTIVITA

end-logo
připojení k internetu

Sdílejte:

K ČEMU JE V AUTĚ KONEKTIVITA

Technologie proniká do všech oborů, na které si vzpomenete. Stroje jsou stále inteligentnější a bezpečnější a stále jednodušeji se obsluhují. Narazil jsem na auto, které mě zaujalo natolik, že – snad to tak mohu říci – se stávám automobilovým fandou. Auto připojené do sítě je jedním ze strojů, které využívají technologie naplno. Auta tohoto typu pomocí interagují pomocí různých technologií s ostatními účastníky silničního provozu a výsledek je stěží uvěřitelný. Auto pomocí špičkových zařízení skenuje okolí a rozpoznává křižovatky, červenou na semaforu a další značení, čímž řidiči usnadňuje jízdu. Umožňuje to přístup k internetu prostřednictvím mobilních zařízení připojených k systému auta.

Technická zařízení v autech s konektivitou

Auto s konektivitou je vybaveno zařízeními Bluetooth, která umožňují řidiči za jízdy telefonovat a zároveň se plně věnovat jízdě. Tento systém eliminuje nebezpečí nehod vznikajících kvůli tomu, že řidič věnuje svoji pozornost více mobilnímu telefonu než vlastní jízdě. Je prokázáno, že lidé se neumějí soustředit na více věcí najednou. Používat mobilní telefonu za jízdy je proto přísně zakázáno. Zařízení Bluetooth jsou připojena k přijímači na palubní desce, který vysílá signál do reproduktorů auta a na displej, jenž je vybaven integrovaným mikrofonem pro snadnou komunikaci po telefonu.

Wi-Fi směrovače

Wi-Fi směrovače velmi výrazně podporují spojení mezi lidmi po celém světě prostřednictvím internetu. Díky němu můžeme komunikovat a posílat si data po celém světě během zlomků sekund. Internet je propojen s celosvětovými mapami, které umožňují přesné navádění řidiče. Řidič tedy nemusí znát ulice a silnice, aby mohl jet z bodu A do bodu B.

Wi-Fi zařízení, displej na palubní desce a GPRS zařízení umožňují přístup k mapám na serveru Google a k různým informacím o infrastruktuře, počasí, dopravním značení, slepých zónách a křižovatkách. A to není vše – tato zařízení umožnují též určit nejkratší a nejpohodlnější cestu s ohledem na hustotu provozu a další faktory, které řidiče zajímají. Na tom nejlépe vidíme, jak moderní technologie pomáhají řidičům po celém světě.

Sledovací zařízení

Zařízení proti krádeži zlepšuje bezpečnost vozidel po celém světě- Nyní můžete svoje auto klidně zaparkovat v nebezpečné čtvrti, která je pověstná krádežemi aut, a přesto se o svůj vůz nebát. Sledovací zařízení je v podstatě mobilní telefon instalovaný na nenápadném místě ve vozidle, který vysílá signál do vašeho počítače, mobilního telefonu, na polici nebo do pojišťovny. Tento signál udává pomocí GPRS a dalších systémů (např. map Google) přesnou polohu vozu. Dojde-li ke krádeži vozidla, stačí kliknout na odkaz od dodavatele zařízení a vyhledat polohu auta. Zkuste to a změní se vám život.


banner pro vstup do katalogu MJauto
KONEKTIVITA 5.00/5 (100.00%) 1 vote

Sdílejte: