Kvalitní brzdové destičky

end-logo
Sdílejte:

Kvalitní brzdové destičky vydrží déle

Při nákupu brzdových destiček volte raději kvalitní výrobce. A pokud má výrobce více řad brzdového obložení, jako např FERODO, tak ty kvalitnější. V případě toho Feroda najdete popis různých řad zde: Brzdové destičky Ferodo- řady
Brzdové destičky jsou jako všechny ostatní výrobky. Dostanete to, za co si zaplatíte. Pokud kupujete levné díly, nečekejte, že budou kvalitní.
Nekvalitní brzdové destičky nemají dostatečný brzdný účinek. Brzy vadnou. Obložení nevydrží vyšší teploty a degraduje. Spálené desky potom vyluzují nepříjemné zvuky a nebrzdí.
V naší nabídce najdete kvalitní brzdové materiály a vždy si můžete vybrat i dobrou cenu. Vybírejte mezi ATE, TRW, FERODO, TEXTAR, JURID, BENDIX..

Životnost brzdových destiček lze ovlivnit jízdním stylem

Nestůjte na brzdovém pedálu. Stykem brzdových destiček s kotoučem vždy dochází ke nějakému tření a poté přehřívání. Přehřívání snižuje životnost brzdového obložení.. Jak destiček, tak kotoučů
Brzděte raději dříve, než na poslední chvíli. Při enormním zatížení brzdového obložení dojde rychle k přehřátí brzd a nevyzpytatelnému průběhu brzdného účinku.
Je nejlepší začít zpomalovat co nejdříve. Aplikovat lehký tlak na pedál a po chvíli opakovat. Brzdové destičky ani kotouče se potom nepřehřívají a mají optimální vývin brzdného účinku.
Současně se tímto způsobem zahřejí hned jakmile zjistíte, že budete zpomalovat a pokud dojde ke zhoršení situace, jsou předehřáté a nástup brzdného účinku je rychlejší.

tip Pokud budete brzdit na dálnici na poslední chvíli, brzdové destičky i kotouče jsou studené a nástup účinku je nepředvídatelný. V zápětí se rychle extrémně přehřejí a už zase nebrzdí.. Potom už nelze reagovat na případné další snížení rychlosti provozu…

 

 

 

Brzdové destičky ATE Ceramic .. ATE CERAMIC

Brzdové destičky Brembo

brzdové destičky brembo
Brzdové destičky FERODO

banner pro vstup do katalogu MJauto
Kvalitní brzdové destičky 3.67/5 (73.33%) 3 votes

Sdílejte: