Mikoda GT – vrtané brzdové kotouče

end-logo
Mikoda kotouče náhled

Sdílejte:

 

Díky vysoké technické a technologické úrovni výrobních strojů a zařízení a vysoké kvalifikaci zaměstnanců jsou výrobky společnosti Mikoda vysoce ceněny uživateli pro svou kvalitu, trvanlivost a vysokou použitelnost.

V současné době se činnost společnosti zaměřuje na zajištění kvality výrobků, která je kontrolována v každé fázi výroby pomocí špičkových měřicích zařízení. Nejvyšší kvalitu odlitků zaručuje slévárna FMC Mikoda.

 

Každá šarže odlitků se kontroluje ve slévárenské laboratoři:

Fáze I

Aby byly zajištěny správné rozměry odlitku, prochází přístrojové vybavení (formy, jádrové boxy, desky) před použitím ve výrobním procesu podrobnou rozměrovou kontrolou na souřadnicovém měřicím centru. Kromě toho se během používání podrobují cyklickým rozměrovým zkouškám, a to vždy po provedení stanoveného počtu odlitků.

Fáze II

v průběhu procesu lití se průběžně kontroluje a upravuje chemické složení tekutého kovu, jeho teplota a složení, teplota a vlhkost formovacího písku.

Fáze III

při chlazení odlitků se dodržuje přiměřená doba tohoto procesu, aby se odstranilo vnitřní pnutí. Po ochlazení se odlitky podrobí všem požadovaným zkouškám pevnostních parametrů.

Fáze IV

V procesu čištění a broušení se odlitku dodá odpovídající vzhled povrchu, který se podrobí vizuální kontrole a kontrole drsnosti povrchu.

Fáze V

mechanické opracování (soustružení, vrtání, broušení, vyvažování) – po každé z těchto operací jsou výrobky podrobeny rozměrové kontrole, aby se zkontrolovalo, zda odpovídají předpokládaným rozměrovým tolerancím.

Fáze VI

závěrečná kontrola, údržba a balení.

Po dokončení výrobního procesu jsou výrobky podrobeny 100% kontrole kvality. Následně je výrobek za účelem ochrany před poškozením během skladování a přepravy konzervován speciální konzervační emulzí, zabalen do fólie a zabalen do samostatných obalů. Kontrolu výrobku v jednotlivých fázích výroby provádí zkušení, řádně vyškolení pracovníci pomocí prvotřídních měřicích zařízení.

 

  • tolerance velikosti středícího otvoru – 0,01 mm
  • tolerance rozteče děr šroubů – 0,05 mm
  • tolerance rovinnosti povrchu – 0,05 mm
  • drsnost – 0,25 RA
  • tolerance házivosti – 0,01 mm

 

ScreenShot021


banner pro vstup do katalogu MJauto
Ohodnoťte článek

Sdílejte: