MTS výfuky – vývoj nového dílu výfuku

end-logo
přední díl výfuku s katalyzátorem

Sdílejte:

V neustále se vyvíjejícím trhu drží MTS už 30 let krok s konkurencí. Vývoj nových dílů výfuku v MTS dělí na 8 kroků.

 

IMG_1942

Analýza trhu

Marketingové pracoviště MTS neustále sleduje nové modely automobilů a analyzuje možnou poptávku po náhradních dílech výfukového systému těchto nových modelů.

analisi_prodotto

 

 

Studie OEM dílu

V první fázi produkce nového výfukového dílu MTS detailně analyzuje OEM výfukový díl. Měsíčně takto analyzuje kolem 20 nových položek.

MTS nejprve zakoupí 2 kusy OEM dílu. Jeden kus odloží pro účely pozdějších kontrolních testů a druhý kus je rozřezán pro prostudování vnitřního uspořádání.

strudio_tecnico

 

Vývoj konstrukce nového dílu

Na základě dat získaných z OEM dílu sestaví konstrukční oddělení technický výkres, který co nejvíce kopíruje důležité prvky OEM dílu a současně se v MTS snaží uplatnit také nějaké svoje zkušenosti s konstrukcí výfuků, aby případně mohlo dojít ke zlepšení žádoucích vlastností dílu výfuku.

campionatura1

 

Vývoj prototypu

V další fázi následuje výroba prototypu dílu. Výroba prototypu nového výfuku probíhá za kooperace konstrukčního a produkčního oddělení MTS.

comparativa1

 

Akustické vlastnosti a kontrola pasování výfuku

Vzniklý prototyp musí být v této fázi otestován proti OEM dílu. Kontrolují se akustické vlastnosti výfuku, míra utlumení v případě tlumiče. Dále je nutné zkontrolovat jeho pasování na určený model automobilu. Pokud prototyp vyhoví testům je postoupen k homologaci.

omologazione

 

Homologace výfuku

Pokud výfuk vyhovuje všem technickým kritériím je postoupen k homologaci kompetentnímu homologačnímu úřadu, který je stanoven příslušným ministerstvem dopravy.

Homologovaný výfukový díl je dále možné uvést na trh, protože splňuje všechna potřebná kritéria hygieny a bezpečnosti.

 

Malosériová výroba

Po homologaci je zahájena malosériová výroba. V této fázi dochází k ověření nových dílů v reálných podmínkách a provozu.

 

 

Sériová výroba výfuků

V případě, že nové díly z malé série uspějí v reálném provozu je po čase zahájena výroba velkých sérií a nové díly se již dostanou k zákazníkům po celém světě.


banner pro vstup do katalogu MJauto
MTS výfuky – vývoj nového dílu výfuku 4.00/5 (80.00%) 1 vote

Sdílejte: