Bosch Filtry, Autodíly MJauto

end-logo
Sdílejte:

 

 

BOSCH Filtry olejové, palivové, vzduchové a pylové

V provozních látkách motoru vzduch, olej a palivo se nacházejí částice prachu, nečistot a často i tvrdá prachová zrna. Dostanou-li se do motoru, vede to nevyhnutelně k předčasnému opotřebení, nebo dokonce k poškození motoru. Také uvnitř motoru vzniká nečistota prostřednictvím kovových otěrů a zbytků spalování. Na ochranu motoru proti těmto vlivům se montují filtry, které byly vyvinuty v úzké spolupráci s konstruktéry motorů a výrobci vozidel. Naše firma Vám nabízí kompletní sortiment z komplexního programu filtrů značky BOSCH.

OLEJOVÉ filtry

Olejové filtry značky BOSCH obsahují vždy dva ventily! První je tzv. zpětná klapka, která slouží k tomu, aby po vypnutí motoru nestekl olej z filtru a filtr tak nebyl prázdný, po nastartování by bez tohoto ventilu docházelo k situacím, kdy by motor běžel tzv. „na sucho“. Druhý ventil je tzv. obtokový ventil, který slouží k přímému propuštění oleje olejovým filtrem v případě silného nepropustného znečištění filtrační části uvnitř filtru. Tento ventil je důležitý ve chvíli, kdy nedojde k včasné výměně filtru apod.

 

 

 

PALIVOVÉ filtry

Palivové filtry značky BOSCH jsou vyráběny pro benzínové motory (benzínové filtry) a pro naftové motory.

 

 

 

Naftové filtry se dodávají ve dvojím provedení, dle typu vozu a motoru, vždy však (stejně tak jako u ostatního sortimentu BOSCH autopříslušenství) jako doporučená a schválená náhrada originálního příslušenství. Standardní provedení naftových filtrů je určeno pro motory, u kterých má čerpadlo vlastní „odkalovací nádržku“, jenž zachycuje např. vlhkost a vodu obsažnou v naftě. Provedení naftových filtrů se speciálním odkalovacím prostorem, který odstraňuje vodu, se dodává pro vozy, které mají pro použití tohoto filtru předpoklad z výroby. Jedná se o vozy s rotačními čerpadly, které nemají odkalovací prostor. Tyto filtry mají ve své spodní části umístěn vypouštěcí šroub pro vypuštění nečistot a především vody.

 

 

 

VZDUCHOVÉ filtry

Vzduchové filtry slouží nejen pro čištění vzduchu, ale také jako částečný tlumič hluku z motoru. Tyto filtry nestačí použe vyčistit nebo vyprášit. Jejich funkce se používání snižuje a je nutné je po stanovené době, počtu kilometrů, vyměnit!

 

 

 

INTERIÉROVÉ filtry – AERISTO

Interiérové filtry neboli filtry vnitřního prostoru (aeristo) jsou firmou BOSCH vyráběny ve dvou základních provedeních:

- klasické třívrstvé, které se skládají z první vrstvy (předfiltr – hrubý), druhé vrstvy (jemný filtry – složený z mikrovláken, která jsou elektrostatická a zachycují tak na sebe nečistoty) a třetí vrstvy (nosná vrstva).

- s aktvním uhlím, které jsou složené ze stejných vrstev jako klasické a navíc obsahují aktvní uhlí, které výrazně pomáhá zabránit nečistotám proniknout přes filtr a také zachycuje chemikálie! Tento filtr je díky této vrstvě aktivního uhlí černý – není tedy použitý, jak by se mohlo zdát.

Interiérové filtry mají interval výměny 30.000 km a je nutné je po této době vyměnit, jelikož obsahují takové množství pevných částic, které by mohly způsobit například špatnou funkci klimatizace z důvodu nemožnosti proniknutí teplotně upraveného vzduchu přes interiérový filtr!

 

 

 

 

Brzdy Bosch

Zapalování a vstřikování benzín

Vstřikování diesel

startéry a alternátory


banner pro vstup do katalogu MJauto
Bosch Filtry, Autodíly MJauto 5.00/5 (100.00%) 1 vote

Sdílejte: