Ovládejte svoje auto snadno pomocí gest

end-logo

Sdílejte:

Nejjednodušší způsob ovládání periferie zařízení

Technologie se zlepšují a náš život je díky nim pořád jednodušší. Stroje zlepšují náš život tím, že zjednodušují některé úkony, které by nám jinak zabraly mnohem více času. Ovládání pomocí gest zjednodušuje řízení a zvyšuje i naši bezpečnost – čím více času věnujete řazení, mačkání tlačítek nebo ovládání dotykového displeje, tím méně pozornosti věnujete silnici před sebou. Pomocí gest můžete ovládat různé funkce auta – stačí jen mávnout rukou. Například můžete mávnutím vpravo nebo vlevo aktivovat blinkry. Až technologie znovu pokročí, budete třeba moci mávnutím k čelnímu sklu zapnout stěrače.

K čemu je tahle technologie dobrá?

S touto technologií můžete auto ovládat bez tlačítek a dotykových displejů. Cestou z práce navíc chcete zpravidla mít klid a tento systém nevyžaduje hlasové ovládání. A kromě toho – mít auto nabité špičkovou technologií přijde vždycky vhod. Kamkoli s ním přijedete, máte se čím pochlubit.

K čemu je ovládání pomocí gest

Ovládání auta pomocí gest vás určitě bude bavit. A kromě toho vám usnadní řízení a vy se můžete více soustředit na silnici před vámi. Pro řidiče to má zásadní význam, protože může jet bezpečně. Když nemusíte nastavovat knoflík klimatizace ručně, nýbrž ji jednoduše zapnete gestem, předejdete možná dopravní nehodě.

Hlavním problémem této technologie je to, že ještě není natolik dokonalá, aby mohla být komerčně životaschopná. Její vývoj stále probíhá, ale už brzy bude k dispozici většině řidičů. Nelze říci, by se technologie ovládání gesty nepoužívala – několik výrobců luxusních vozů ji již začala do svých aut montovat. Na silnicích tak můžete pár luxusních aut s touto technologií potkat. Zatím je to ale stále záležitost luxusu, což znamená, že technologie již existuje a je vyvinutá, ale je také pěkně drahá. Pokud byste si takový luxus chtěli v autě dopřát, museli byste se hodně plácnout přes kapsu.

Ovládání gesty v praxi

Ovládání pomocí gest nabízí celou řadu možných způsobů. V současnosti se používá k ovládání nejrůznějšího příslušenství auta, které jinak vyžaduje hodně času a odvádí vaši pozornost. Pomocí gesta můžete například přijmout telefonní hovor a promluvit si s přáteli nebo s rodinou. Na konci pak stačí pouhé gesto a hovor je ukončen. Systém lze využít i k ovládání klimatizace, např. k nastavení intenzity fukarů v autě nebo teploty. Můžete tak třeba zvýšit teplotu nebo snížit výkon fukarů.  Totéž platí i o ovládání audio systému – gestem můžete změnit skladbu, nastavit hlasitost nebo třeba přepnout na jiný playlist.

mobilní aplikace ovládá automobil

mobilní aplikace ovládá automobil


banner pro vstup do katalogu MJauto
Ohodnoťte článek

Sdílejte: