TRW „COTEC“ brzdové destičky

end-logo
Na obrázku je zobrazení jednotlivých vrstev TRW COTEC brzdových destiček a logo COTEC

Sdílejte:

TRW, výrobce mimo jiné i brzdových destiček a obložení, představuje pro aftermarket novou technologii COTEC, která spočívá pravděpodobně zejména ve vybavení povrchu třecího obložení „scorched“ vrstvou.

Zajížděcí vrstva

Scorching je poměrně běžný proces používaný některými výrobci brzdových destiček (popis procesu u Roadhouse: https://www.mjauto.cz/html/roadhouse.html). Scorching spočívá ve spálení povrchu nové brzdové destičky. Vytvoří se tak tenká vrstva materiálu, která je podle zastánců této technologie užitečná při zajíždění brzdových kotoučů po výměně destiček. Tato vrstva by měla z procesu zajíždění odebrat prvotní tupou odezvu brzd.

TRW provádí proces spálení pokročilou metodou přitlačení povrchu brzdové destičky na rozžhavený plát stejně jako se to provádí u OE dílů a upravená vrstva destičky sahá až do hloubky 1,5 mm.

TRW uvádí, že se svojí COTEC technologií znatelně zkracují brzdnou dráhu při prvních brzděních po opuštění autoservisu oproti svým konkurentům a některým OEM (originál díly).

Třecí obložení

Další vrstvou COTEC technologie je samotné třecí obložení. TRW používá optimální směs jednotlivých komponentů optimalizovanou v průběhu mnoha let výroby brzdových materiálů.

DTEC obložení

U DTEC řady TRW destiček je použitá směs s nízkou prašností. Směs obsahuje keramické částice podobně jako ATE CERAMIC a prašnost by měla být až o 45% nižší, než u normálního obložení.

Zadní deska

Zadní deska, nosič třecího obložení je připevněna k třecímu obložení, tak aby brzdové destičky vydržely namáhání vysokými teplotami a smykovým třením.

Proti vibrační destička

Nakonec je brzdová destička opatřena zezadu anti vibračním materiálem. Tato tenká vrstva materiálu slouží k pohlcení vibrací a izoluje destičku od brzdového pístku. Celý brzdový systém je potom odolnější ke vzniku vibrací.

 

TRW DTEC brzdové destičky

TRW DTEC brzdové destičky

 


banner pro vstup do katalogu MJauto
TRW „COTEC“ brzdové destičky 4.17/5 (83.33%) 12 votes

Sdílejte: