VŠE, CO POTŘEBUJETE VĚDĚT O DĚTSKÉ POJISTCE V AUTĚ

end-logo
Dětská pojistka

Sdílejte:

Většina moderních aut má dětskou pojistku, která pomáhá chránit malé děti. Všichni víme, že dítě je nejzvědavější tvor v celé lidské historii. Jízda s dítětem v autě je jeden z nejvíce stresujících zážitků vůbec. Nejhorší jsou z tohoto pohledu děti ve věku od 2 do 7 let. To ale bohužel neznamená, že v této době nemusíte jezdit. Potřebujete možnost sednout do auta kdykoli i s dítětem.

Každý den v týdnu třeba vozíte děti do školy a večer je zase vyzvedáváte. A máte-li dětí v tomto věku víc, je to ještě horší. Jsou to hravé bytosti, které neustále za něco tahají, snaží se dosáhnout na volant, mačkat knoflíky na audio systému nebo klimatizaci nebo – což je horší – otevírat dveře nebo okna za jízdy. Právě proto začali konstruktéři do rodinných vozů montovat dětskou pojistku.

Základní přehled

Dětská pojistka se obvykle montuje do zadních dveří rodinných aut, ale u některých aut je ve všech dveřích kromě dveří řidiče.  Zamykání oken nicméně funguje na všechna okna; je-li systém aktivován, může je otevírat a zavírat jedině řidič. Pokud je pojistka aktivní, budou všechny pokusy vašich dětí otevřít dveře nebo okno marné.

Řidič tak může jet v klidu, protože ví, že děti z auta určitě nevypadnou. Při otevření dveří za jízdy hrozí vážná nehoda; může do nich také narazit protijedoucí vozidlo, anebo prostě celá situace odvede vaši pozornost a výsledkem může být i smrtelná nehoda. Děti mohou snadno odepnout bezpečnostní pás nebo sedačku; učí se rychle a jakmile zjistí, jak se to dělá, budou se o to pokoušet, ať je trestáte nebo ne. Chcete-li si být jisti bezpečností, nezapomeňte pojistku zamknout, ještě než nastartujete.

Zajištění dveří u dítěte

Většina dveří má dětskou pojistku přesně v místě, kde zámek dveří zapadá do rámu karosérie. U některých aut je to jednoduché – prostě přepnete páčku doleva nebo doprava nebo nahoru či dolů (podle typu pojistky) a dveře se po zavření zajistí. V těchto případech se pojistka zajišťuje čistě mechanicky. Některá auta jsou vybavena elektronickým systémem, kde pojistku aktivujete pouhým stisknutím tlačítka na palubní desce. Ani tento prvek výbavy ostatně neunikl technologickému pokroku, který vedl ke vzniku mobilních aplikací, jež umožňují zamknout dětskou pojistku na dálku. Může se to hodit, když potřebujete z nějakého důvodu zastavit a zapomenete zamknout auto. Pak jej snadno zamknete i přes ulici.

 


banner pro vstup do katalogu MJauto
Ohodnoťte článek

Sdílejte: