Vše, co potřebujete vědět o režimu Valet parking

end-logo
Valet parking symbol

Sdílejte:

Přijet do hotelu a hodit klíčky od auta portýrovi, aby vám jej zaparkoval, zatímco vy už míříte do konferenční místnosti, není vždy jednoduché. Svoje auto totiž nesvěříte jen tak někomu. Některá auta mají dnes natolik sofistikované technologické systémy, že pokud s nimi neumíte správně zacházet, můžete se dostat do problémů.  Ne všichni portýři dokážou ovládat všechny možné systémy v různých vozidlech.

Po této planetě jezdí stovky různých aut a každé z nich má svůj vlastní systém, který se ovládá trochu jinak. Nechcete-li portýrovi svoje auto svěřit jen tak, máte dvě možnosti; pokud nemůžete do podzemních garáží zajet sami, protože hotel poskytuje službu valet parkingu, jeďte raději taxíkem nebo si do auta nainstalujte režim valet parkingu.

Co je to režim valet parkingu

Jedná se o speciální funkci, která umožňuje minimalizovat funkce, k nimž bude mít portýr ve vašem autě přístup. Aktivujete ji předtím, než z auta vystoupíte a předáte klíčky portýrovi. Auto se tím přepne do jakéhosi poloaktivního režimu. To znamená, že v autě zůstanou aktivní pouze ty části, které jsou nezbytné pro jízdu; jiné jsou zcela vypnuté nebo běží na poloviční nebo snížený výkon. V režimu valet parkingu lze otevírat a zavírat dveře auta, motor běží na minimální výkon a veškeré ostatní příslušenství, které není bezprostředně nutné pro jízdu, je vypnuté.

Auto neumožňuje jízdu vyšší rychlostí. U některých typů vozidel je režim valet parkingu aktivní pouze na vzdálenost dvou nebo tří kilometrů, po kterých se auto zastaví. Když pak portýr do auta nasedne, může s ním pouze dojet na parkoviště a zaparkovat. U aut s bezklíčovým startováním není v režimu valet parkingu k otevření dveří nutný klíček – můžete si jej tedy nechat u sebe. Někdy se stává, že auto přepne do režimu valet parkingu a zůstane v něm déle, než má.

Zůstane-li auto v režimu valet parkingu, bude se chovat zvláštním způsobem; především po stisknutí tlačítka odemykání třikrát až desetkrát zabliká světly. Situaci vyřešíte sami, bez automechanika i bez návodu. Pokud se na LCD displeji dálkového ovladače zobrazí písmeno Z, znamená to, že auto je v režimu spánku a režim valet parkingu nelze deaktivovat. Dalším příznakem toho, že auto je stále v režimu valet parkingu, může být to, že auto po stisknutí tlačítka zamykání nebo odemykání nezabliká. Při zamknutí světla jednou bliknout a při odemčení by měla bliknout dvakrát.

Význam režimu valet parkingu

Režim valet parkingu chrání vaše auto proti krádeži; portýr jej kromě toho nemůže poškodit neopatrným zacházením nebo začít nesprávně ovládat složité příslušenství.

 


banner pro vstup do katalogu MJauto
Ohodnoťte článek

Sdílejte: