WAHLER termostaty, EGR ventily, Německo

end-logo
Sdílejte:

Založení firmy Wahler v Německu

Firmu Wahler založil Gustav Wahler v Pforzheimu v Německu v roce 1902. Patří tedy k nejstarším výrobcům komponentů pro automobilový průmysl. Z počátku se výroba firmy orientovala převážně na podtlakové přístroje, ale pro vysokou kvalitu zpracování svých výrobků získala firma brzy první zakázky od Mercedes Benz a brzy se přeorientovali převážně na výrobu termostatů, které zanedlouho dodávali do všech významných automobilek té doby.

Rozšíření výrobních závodů po celém světě

V roce 1911 firma přesídlila do německého Esslingenu a termostaty začali dodávat již ve velkých sériích. V roce 1967 byl otevřen nový závod v Oberboihingenu. Wahler potom začal expandovat dále do světa a v roce 1973 otevřel výrobu v Brazílii. V roce 1980 se Wahler začal věnovat recirkulaci výfukových plynů a v roce 1994 již sériově dodával EGR ventily(ventily pro recirkulaci výfukových plynů – zařízení pro snížení emisí oxidů dusíku).

Další výroba mimo Německo byla spuštěna v roce 1990 v Argentině a Severní Americe.

WAHLER produkční závody ve světě

WAHLER produkční závody ve světě

 

Vysoká kvalita termostatů Wahler v prvovýrobě

Vysoká kvalita termostatů Wahler je ve výrobě udržována doposud, takže většina automobilek používá v prvovýrobě právě termostaty Wahler. K zákazníkům tohoto výrobce termostatů vždycky patřily nevýznamnější automobilky. Alfa Romeo, Audi, Bentley, BMW, Citroen, Fiat, Ford, Lamborgini, GM, Jaguar, Lancia, Land Rover, Iveco, Peugeot, Porsche, Seat, Škoda, Rolls Royce, Volkswagen, Volvo a další..

Milníky v historii firmy

Na obrázku jsou vidět významné momenty ve vývoji firmy Wahler. Založení 1902, sídlo v Esslingenu v roce 1911, první membránový termostat v roce 1928, první parafínový termostat v roce 1955, EGR potrubí 1980, první pneumatické EGR ventily 1994 atd..

Milníky v historii firmy Wahler

Milníky v historii firmy Wahler

Akvizice firmy Wahler v roce 2014

V roce 2014 byla firma převzata firmou BorgWarner specializující se na systémy dodávky paliva a vzduchu v moderních motorech a s tím spojené snižování emisí a úsporu paliva.

Vývoj produkce Wahleru v letech 1992 - 2011

Vývoj produkce Wahleru v letech 1992 – 2011


banner pro vstup do katalogu MJauto
Ohodnoťte článek

Sdílejte: